Michel Preud'homme: 'Onze spelers zijn te slecht en onze supporters te marginaal om echt kampioen te kunnen spelen.'

Ook Club Brugge gaat vol voor derde plaats

Na de nederlaag tegen Standard mag Club Brugge dromen van de felbegeerde derde plaats, die toegang biedt tot de poulefase van de UEFA-league. De Club-fans zijn stilaan door het dolle heen.

‘We bekijken het wedstrijd per wedstrijd’, glimlacht trainer Michel Preud’homme. ‘De derde plaats is nog niet binnen, maar het ziet er wel erg mooi uit.’

Zeker van die derde plaats is Club nog lang niet, want ook AA Gent koestert ambities voor plaats drie in het klassement, die momenteel ingenomen wordt door Anderlecht.

Derde eindigen wordt voor de Buffalo’s wel nog lastig, nu ze vier punten zijn uitgelopen op Anderlecht en één punt op Club Brugge. Gent-trainer Hein Vanhaezebrouck gelooft echter dat alles nog mogelijk is: ‘We moeten niet zweven, want mathematisch kunnen we ook nog vierde, tweede of eerste worden. Maar als we alles verliezen, dan zijn we normaal gezien wel derdes, dus dat blijft onze doelstelling.’

Verder moet Club Brugge vrezen dat KV Kortrijk nog terugkomt. Op de laatste speeldag komen de Kortrijkse kerels op bezoek bij Club om in een rechtstreeks duel te bepalen wie de poulefase van de UEFA-cup speelt. Club verloor dit jaar al tweemaal van Kortrijk, heel blauw-zwart houdt alvast de adem in.

Sommige supporters en analisten dromen nog altijd van een titel voor Club, maar Preud’homme predikt realisme. ‘Iedereen weet dat we heel veel blessures hebben gehad, dat we de meeste wedstrijden van alle ploegen hebben moeten spelen, dat alle scheidsrechters consequent in ons nadeel fluiten, dat de staat van het veld op Jan Breydel goed voetbal niet toelaat, dat de kalender volledig in ons nadeel was en dat de tegenstander altijd dubbel gemotiveerd is tegen Club Brugge’, zegt hij. ‘En dat is allemaal niet eerlijk.’

Zeker van die derde plaats is Club nog lang niet, want AA Gent koestert dezelfde ambitie

‘Bovendien zijn onze spelers te slecht, ons bestuur te arrogant en de meeste van onze supporters te marginaal om echt kampioen te kunnen spelen. En zelf focus ik ook te veel op bijzaken, in plaats van op het slechte voetbal van mijn eigen ploeg’, besluit Preud’homme. ‘Nee, de derde plaats is echt het hoogst haalbare.’