De boosaardige middenvelder Vadis Odjidja wordt preventief geschorst voor de topper tegen Anderlecht.

Club-speler Odjidja preventief geschorst

Nog vóór aanvang van de topper tussen Club Brugge en Anderlecht heeft de Voetbalbond Club-middenvelder Vadis Odjidja voor drie speeldagen geschorst. ‘Beter voorkomen dan genezen,’ argumenteert de bond.

Club Brugge moet Vadis Odjidja missen in de confrontatie tegen Anderlecht. De Geschillencommissie van de Koninklijke Belgische Voetbalbond schorste de Club-speler met onmiddellijke ingang voor drie wedstrijden. Een opmerkelijke beslissing, want de speler heeft momenteel nog niets verkeerd gedaan.

‘We krijgen zo vaak kritiek dat we te laks reageren, te braaf zijn’, verklaart de Voetbalbond zich nader. ‘We willen die perceptie veranderen’, zegt Stefan Van Loock, woordvoerder van de Voetbalbond. ‘Om te vermijden dat de heer Odjidja tijdens de wedstrijd gevaarlijke tackles op de Anderlechtspelers pleegt of verbaal tekeergaat tegen de scheidsrechter, hebben we besloten we hem nu al naar de kant te halen. Beter voorkomen dan genezen.’

Anderlecht spreekt bij monde van manager Herman Van Holsbeeck van een ‘logische’ beslissing. ‘Als hij een zware fout begaat, krijgen we misschien blessures. Je zag de jongste weken de agressie oplaaien in zijn ogen, dat was niet meer normaal’, aldus Van Holsbeeck. ‘Onze spelers waren bang.’

Club Brugge vindt de uitspraak onaanvaardbaar en gaat in beroep tegen de beslissing van de voetbalbond. Vincent Mannaert: ‘Anderlecht domineert en manipuleert de voetbalbond. De geruchten over een paarse bond kloppen echt. Er is duidelijk een complot aan de gang.’

Toch maakt Club maakt zich sterk dat de schorsing naar nul of één speeldag zal worden herleid. ‘Gelukkig kunnen we altijd nog rekenen op de Beroepscommissie van de KBVB, daar hebben wij onze pionnen’, zegt Mannaert.

Stefan Van Loock ontkent ten stelligste dat de commissies van de voetbalbond die over de strafmaat oordelen zouden worden beïnvloed door deze of gene topclub. ‘Die mensen nemen hun beslissingen in eer en geweten.’

Herman Van Holsbeeck:
‘Je zag de jongste weken de agressie oplaaien in zijn ogen. Onze spelers waren bang’

De Voetbalbond geeft wel toe dat topclubs en topspelers moeten worden beschermd. ‘Wanneer een technisch vaardige speler van Club een overtreding maakt, doet hij dat duidelijk om helemaal andere redenen dan een onbehouwen neger van pakweg AA Gent‘, aldus Van Loock.

‘En wanneer een Anderlechtspeler agressief gedrag vertoont, is er toch een echt stijlverschil met de woeste lompigheden die de doelmannen van kleine ploegjes soms vertonen. Het is dus niet meer dan normaal dat ze andere straffen opgelegd krijgen.’